۰۲۱-۸۸۵۳۹۵۰۰-۱۵ با ما تماس بگیرید

فنگشویی

طراحی دکوراسیون داخلی یک هنر مهندسی است که می توان از یک فضا سطوح مختلف آسایش را فراهم آورد . به طور کلی هنر اصلی فنگشویی راکد نماندن انرژی در یک محل می باشد .

در این مطلب به نکاتی ساده و تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی پرداخته شده و سعی بر آن است که تمامی مخاطبان بتوانند با استفاده از این مطالب تغییراتی در محل زندگی خود در جهت جذب بیشتر انرژی مثبت داشته باشند . در صورت تمایل مهندسین شرکت آرشا فرا نگار می توانند در این زمینه با شما همکاری لازم را داشته باشند .

مفاهیم اولیه فنگشویی

واژه فنگ شویی در زبان چینی به معنای ( باد و آب ) می باشد . واژه ( چی) در فلسفه فنگ شویی ، نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد ( در فلسفه فنگشویی) نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد (شنگ چی ) یا ( انرژی حیاتی ) نامیده می شود و شانس خوب را به انرژی فیزیکی ، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می کند  و جریان داشتن درست و مناسب این انرژی در محل زندگی ما بسیار مهم است . اما اگر ( چی) راکد بماند و نتواند جریان آزادانه ای داشته باشد به انرژی مخربی تبدیل می شود که ( شاچی ) یا همان ( شا ) نامیده می شود .

انعطاف پذیری فنگ شویی باعث میشود این هنر با تمامی دکوراسیون های داخلی سازگاری داشته باشد . استفاده از علم فنگشویی برای بهبود جزییات و بهتر کردن محیط زندگی ما به کار گرفته شده و در مسیر یک زندگی رضایت بخش شاد و پر برکت ما را هدایت می کند بعلاوه رفع انباشتگی ، پاکسازی ، جریان یافتن انرژی مثبت و خلق فضای با کیفیت اصلی مهم در علم فنگشویی می باشد .

پنج عنصر مهم و تاثیر گذار در فنگ شویی

در فنگشویی از ۵عنصر آتش ، خاک ، فلز ، آب و چوب استفاده فراوانی می شود و تمامی اشیا و پدیده های جهان هستی با یک یا چند عدد از این ۵عنصر مرتبط شناخته می شوند .

عنصر: آتش

فصل : تابستان

جهت:جنوب

رنگ: قرمز

شکل مثلث

انرژی :بالا رونده

اعداد :۹

آتش گرمترین عنصر فنگشویی می باشد  . در بخش جنوبی خانه قرار دارد و انرژی آن بالارونده است . رنگ های ارغوانی – بنفش- قرمز و صورتی ..اشکالی با لبه های تیز یا رو به بالا مثل ساختمانهای با سقف شیروانی یا هرمی ..انواع لامپ ، شومینه ف شمع ، اجاق گاز و نور معرف آتش در فنگشویی می باشند .

برای تقویت عنصر آتش می توان لوازم روشنایی که به آن اشاره شد را در قسنت جنوبی بنا به کار برد .

عنصر:خاک(زمین)

فصل: مابین

جهت:جنوب غرب، شمال شرق ، مرکز

رنگ : زرد و قهوه ای

شکل : مربع

انرژی : به اطراف

اعداد: ۲-۵-۸

زمین مرکز و جوهره فنگ شویی است . انرژی آن در مرکز ( سلامت خانه ) جنوب غربی ( زن، مادر، ازدواج) وشمال شرقی (سواد و دانش) بنا قرار دارد. رنگ های قهوه ای ، زرد و بژ و اشکال چهار گوش مثل مربع و مستطیل معرف آن می باشد . نیروی زمین به سمت جلو عقب حرکت می کند .

ظروف سفالی و گلی سرامیکی و انواع کریستال ها نمادی برای عنصر خاک می باشند . سنگ کریستال کوارتز ، سنگ های موجود در ارتفاعات کوه ها ، سنگ نمک، سنگ بستر رودخانه ها برای تقویت عنصر خاک بسیار مناسب می باشند.

تقویت این عنصر با کمک عنصر آتش نیز ممکن است .

عنصر : فلز

فصل: پاییز

جهت:غرب و شمال غرب

رنگ : نقره ای و طلایی

شکل : دایره

انرژی: درون رو

اعداد: ۶و۷

نماد سختی و استقامت است . در بین تمامی نمادها فلز از همه سخت تر است و انرژی آن در قسنت غرب ( خلاقیت و فرزندان) و شمال غربی ( مرد ، دوستان ) بنا قرار میگیرد . رنگ های سفید، نقره ای و طلایی و شکل های گرد و منحنی و نیم دایره  و اجسام فلزی مثل کامپیوتر ، دستگاه تلفن ، موبایل ، لپ تاپ و…همگی از نماد فلز هستند.

عنصر:آب

فصل :زمستان

جهت: شمال

رنگ: آبی-سیاه

شکل: مواج

انرژی :پایین رو

اعداد:۱

آب نشان دهنده ی ثروت و فراوانی است . آب روان جذب کننده ی انرژی ( چی) می باشد. انرژی آب در شمال بنا قرار دارد و رنگ های معرف این عنصر مشکی و آبی می باشد . آب عنصر ثروت و فراوانی و دارایی است و در زندگی قسمت (کار و حرفه )را شامل می شود . اشیای معرفعنصر آب دارای شکل مواج و پله پله اند.

عنصر:چوب

فصل:بهار

جهت:شرق و جنوب شرقی

رنگ:سبز

شکل:استوانه

انرژی: بیرون رو

اعداد:۳و۴

چوب ماهیتی معتدل و گرم دارد و از عناصر ۵گانه در فنگشویی می باشد. نیروی چوب برون گراست و در همه جهت ها پخش می شود .این نیرو در بخش شرق (خانواده) و جنوب شرق (ثروت ) بنا وجود دارد.رنگ مربوط به این عنصر سبز است .گیاهان سبز،اشیاچوبی،پارچه ها و کفپوشهایی مثل پارکت و اشکال بلند و کشیده و استوانه ای معرف این عنصر می باشند. برای تقویت این عنصر می توان از گیاهان سبز و عناصر با ماهیت آب(آبنما-آکواریوم و…) استفاده کرد . با این وجود در این بخش عنصر فلز نباید به صورت عنصر غالب استفاده گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت آرشا فرانگار محفوظ می باشد.